
Nebra kosmoso vaizdiniui yra 3600 metų, priskiriamas bronzos ar geležies amžių laikotarpiui, tad laikytinas ankstyviausiu kosmoso vaizdiniu, konkuruojančiu su Egipto žvaigždžių laikrodžiu (1463 m.pr.Kr.) Tėbuose.
Nebra dangaus diskas atrastas 1999 metais
30 cm skersmens 2,2 kg bronzinį Nebra dangaus diską su auksiniais Saulės ir Mėnulio simboliais bei žvaigždėmis (septynios – gal Sietynas arba Messier 45) ir dviem lankais, pažyminčiais kampą tarp solticijų (birželio 21 d bei gruodžio 21-ją) 1999-ais Vokietijoje atrado metalo detektoriumi H. Vestphal ir M. Renner, pardavę jį už 31 tūkst markių. 2002-ais archeologas H. Meller organizavo policijos operaciją Bazelyje, kur mėginta Nebra diską perparduot už 700 tūkst markių, ir perdavė radinį Halle Prehistory Museum. Jis ištyrė ir disko gamybos etapus, ypač solsticijų kampo atitiktį vietos geografinei platumai (51o N), o paskirtį sugretino su Stonehenge. Nebra diskas yra 3600 metų senumo, priskiriamas bronzos ar geležies amžių laikotarpiui, tad laikytinas ankstyviausiu kosmoso vaizdiniu, konkuruojančiu su Egipto žvaigždžių laikrodžiu (1463 m. pr. Kr.) Tėbuose.
2021-ais Nebra disko kopiją Crew-3 atgabeno į TKS, ir astronautas M. Maurer šiom dienom padarė unikalią fotografiją Cupole modulyje, kurion pakliuvo ir I-asis kosminis muziejus Moon Gallery. Pastarąjį mikrominiatiūriniu Nanoracks 8x8x1 cm plokštelės su 64 kūriniais pavidalu šiemet atgabeno Cygnus krovininis erdvėlaivis.
Kiti kūriniai
Pasak Moon Gallery Foundation kuratorės A. Sitnikovos šio muziejaus idėja – išsaugoti žmonijos sukurtas žinias ir meną ateičiai bei demokratizuoti kosmosą. Tarp eksponuojamų kūrinių:
L. V. Bluer „Water on the Moon“ – žemiški vandens lašeliai plastikiniame kubelyje;
P. Franco „Sobre Los Hombros“ – žmogaus pėdelė, keliavimo ir evoliucijos simbolis;
Gathering „How to Measure a Planet?“ – mikrolustas su muzikos albumo įrašu;
G. Lorusso „The Two Moons“, simbolizuojantis Žemę mėlynu marmuru ir pilku Mėnulį;
H. Milani „ELEMENTO“ – 3D spausdinta struktūra iš raketinio rodžio ir platinos lydinio;
M. Neustetter „A Letter to SumbandilaSat“ apie Pietų Afrikos mikrosatą.
O apie Singapūro atstovės L. Mohanbabu dalyvavimą kosminiame muziejuje esam rašę.. Gi 2025-ais ruošiamas Moon Gallery 10x10x1 cm muziejus su 100 kūrinių jau Mėnulyje.
Su kosmoso vaizdiniais sietina ir literatūros bei vaizduojamojo meno romantika: žymus lakūnas Antuan de Saint-Exupery kūrinyje „Mažasis princas“ (1943 liet 1959) aprašo fantastinį berniuko lėkį į mažą planetą, tuomet jau žinotą 38 m didumo asteroidą Veroniką (B-612). Ukrainiečių skulptorius K. Skrituckij Kijeve pastatė paminklą (okupantų gal dar nesugriautą).