NS-21 būsimas lėkis su šešiais astronautais paskelbtas vakar ir pirmą kartą į kosmosą trumpam pakils meksikietė moteris.
Blue Origin pristatė NS-21 lėkio ekipažą
NS-21 lėkio ekipažas atvyko į astronautų kaimelį Vakarų Teksase
Blue Origin gegužės 9 dieną pristatė komercinio NS-21 lėkio ekipažą: investuotojas ir lėkio NS-19 astronautas Evan Dick; elektros inžinierius ir buvusi NASA bandymų vadovė Katya Echazarreta; komercinių skrydžių pilotas ir Action Aviation pirmininkas Hamish Harding; civilinės gamybos inžinierius Victor Correa Hespanha, nuotykių ieškotojas bei Dream Variation Ventures įkūrėjas ir tyrinėtojas bei privataus kapitalo įmonės Insight Equity įkūrėjas Victor Vescovo. Katya taps pirmaja meksikiete ir jauniausia amerikiete, skridusia į kosmosą. Beje, ji skrydyje dalyvaus kaip „Space for Humanity“ remiamos Piliečių astronautų programos dalis. Victor Correa Hespanha taps antruoju brazilu, lėkusiu į kosmosą.
Suborbitinio skrydžio schema
NS-21 misijos ekipažas
Evan Dick
2021 gruodžio 11 dieną inžinierius, investuotojas bei Dick Holdings vadovaujantis narys E. Dick dalyvavo Blue Origin misijoje NS-19. Evan yra dirbęs įvairiose kompanijose (Highbridge Capital Management), dabar yra Darvino fondo ir „Population Relief International Corp.“ labdaros rėmėjas. E. Dick turi piloto licenziją, yra „Starfighters Aerospace“ savanoris, o taip pat aistringas buriuotojas ir motociklininkas.
Katya Echazarreta
Gvadalacharoje, Meksikoje gimusios Katya misija yra atstovauti moterims ir mažumoms, besidominčioms STEM sritimis. Ji yra „YouTube“ serialų „Netflix IRL“ ir „Electric Kat“ vedėja CBS laidoje „Nesustabdoma misija“. K. Echazarreta, 2019 m. įgijusi elektros inžinerijos bakalauro laipsnį UCLA, dabar siekia magistro laipsnio elektros ir kompiuterių inžinerijos srityje Johnso Hopkinso universitete. Po 2019 metų studijų, ji beveik ketverius metus praleido NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijoje ir dirbo penkiose NASA misijose, įskaitant Perseverance Rover ir Europa Clipper. Katya remia ne pelno siekianti organizacija „Space for Humanity“, kurios misija yra išplėsti visos žmonijos prieigą prie kosmoso.
Hamish Harding
Hamish yra verslo lėktuvų Action Aviation (įkūrė 2004 metais) bendrovės pirmininkas, o taip pat ir komercinis pilotas. 2019 m. jis kartu su TKS buvusiu vadu, pulkininku Terry Virts, lėktuvu „Gulfstream G650ER“, skridusio virš abiejų ašigalių, pasiekė pasaulio rekordą. H. Harding du kartus pabuvojo Pietų ašigalyje, o 2021 metais su Victor Vescovo dviviečiu povandeniniu laivu paniro į 10,973 km gelmę, žinomą kaip „Challenger Deep“ (CH) . Hamish su žmona bei dviem paauglias sunūmis ir dviem auksaspalviais retriveriais gyvena Jungtiniuose Arabų Emiratuose.
Jaison Robinson
Jaison yra nekilnojamo turto bendrovės JJM Investments įkūrėjas, o su žmona Jamie yra Dream Variations Ventures (DVV) steigėjai. DVV investuoja į sporto ir technologijų startuolius. Aistringas naras ir parašiutininkas, įveikęs garso barjerą naikintuvu Mig-29, praleidęs savaitę žygyje Antarktidoje ir įkopęs į aukščiausią pasaulyje krioklį Venesueloje. 2009 metais J. Robinson tapo renginio „Išlikimas: Samoa” finalistu. Jaison įgijo bakalauro laipsnį Stenforde, Oksforde ir Čikagos universitetuose studijavo teisę. Jis taip pat yra „Eagle Scout“ ir žaidė vandensvydį Stenforde bei Jungtinių Valstijų nacionalinėje komandoje.
Iš gelmių į kosmosą
Victor Correa Hespanha
Iš Brazilijos kilęs 28 metų Victor yra civilinės pramonės inžinierius. Būdamas vaikas svajojo apie astronautiką. Dabar, po savo pirmojo NFT (Non-Fungible Token) įsigijimo, jam suteikta garbė būti antruoju brazilu, išskridusiu į kosmosą, ir pirmuoju pasaulyje kriptonautu. V. Hespanha remia Kripto kosmoso agentūra, kurios misija yra sujungti kosmoso pramonės technologijas su kriptovaliutų rinkų naujovėmis bei finansine galia, kad žmonijos ateitis būtų paspartinta už jos ribų.
Viktor Vescovo
Viktor yra privataus kapitalo investicinės įmonės „Insight Equity“ įkūrėjas, baigęs „Explorer’s Grand Slam” (kopimai į septynias pasaulio kalnų viršūnės ir slidinėjimas Šiaurės bei Pietų ašigaliuose). 2020 m. jis tapo pirmuoju žmogumi, pakartotinai panėrusiu į giliausią vandenyno tašką CH, ten buvo 12 kartų. Jis yra pirmasis žmogus, aplankęs giliausius penkių pasaulio vandenynų taškus ir įvykdęs giliausią nardymą istorijoje. V. Vescovo yra komercinis reaktyvinio lėktuvo, su keliais varikliais ir sraigtasparnio pilotas, taip pat sertifikuotas povandeninių įrenginių bandytojas. Užbaigęs Stanfordo, Masačiusetso technologijų institutą (MIT) bei Harvardo verslo mokyklas, 20 metų tarnavo JAV karinio jūrų laivyno rezerve žvalgybos pareigūnu. Dabr yra senjoras.
Blue Origin misijų tikslai
Vertinant Blue Origin misijų reikšmę, galima aiškiai pasakyti: tai komercinės misijos, trunkančios 11-15 minučių. Jų buvo keturios, iš esmės viena nuo kitos besiskiriančios tik dalyvių pavardėmis ar dalyvių skaičiumi. Kartais lekia keturi, kartais 6 dalyviai. Blue Origin raketa New Shepard yra daugkartinė kaip ir erdvėlaivis. Tiesiog vykdomi komerciniai lėkiai ir tiek. Tikėtina, vienintelis tokių lėkių teigiamas aspektas yra kosminių lėkių viešinimas ir populiarinimas.