Kosminės robotikos naujienos

Robotikos virselis

Kosminės robotikos naujienos vaizdo demonstracijose. Galbūt tai būsimi robotai darbams Mėnulio ar Marso paviršiuje?

GITAI-lunar-robotic-rover

Bendrovė GITAI sukūrė pažangų roverį R1, galintį Mėnulyje atlikti bendrąsias užduotis, tokias kaip tyrinėjimas, kasyba, tikrinimas, priežiūra, surinkimas ir kitas. 2021 gruodžio mėn. imituojamame Mėnulio paviršiuje JAXA Sagamiharos miestelyje Mėnulio roveris GITAI R1 atliko daugybę mobilumo užduočių ir operacijų, sėkmingai atlikdamas visus suplanuotus bandymus. Liko dar daug bandymį, nes Mėnulio žemos ir aukštos temperatūros bei Saulės spinduliuotė gali R1 paveikti ir jis negalės tinkamai funkcionuoti.

Apie Japonijos kosminės robotikos startuolio GITAI 8 laisvės laipsnių čiuptuvinę 1 m ilgio ranką S1 su jutikliais ir kompiuterine įranga rašėmė tekste “Nauji eksperimentai TKS“. Ji naudojama Tarptautinės Kosminės Stoties šliuze Nanoracks Bishop ir talkina montuojant naujus Saulės skydus.

Mėnulio roveris R1 bandymus atliko puikiai

„Omnid“ mobilieji manipuliatoriai yra eksperimentinė platforma, skirta autonominiam kelių robotų ir žmonių kooperacinio manipuliavimo valdymui.

Omnid roverių pasirodymas

Savaime besikonfigūruojantis kubo formos robotas ElectroVoxel naudoja elektromagnetinę pavarų sistemą ir pasisuka pagal viena iš trijų ašių. Kuriami visiškai autonomiški 3D savaime persikonfigūruojantys robotai.

ElectroVoxel

3D spausdintuvu sukurtas ElectroVoxel energiją gauna iš ličio polimerį baterijos ir elektromagnetą. Elektros grandinę sudaro Arduino Nano, integruotas su belaidžiu transiveriu (siųstuvas ir imtuvas), du 16 kanalų GPIO plėtikliai ir 6 pilni dvigubi H tilteliai. Kiekvieno modulio, kurio viduryje yra dvi PCB, sujungiančios tris baterijas, ilgis yra 60 mm, Programinės įrangos pagalba MSRR modeliavimas vyksta realiu laiku.

Electrovoxel demonstruoja dviejį ir trijų ašių persikonfigūravimus panaudojant posūkius ir šoninius manevrus ant oro stalo bei mikrogravitacijos sąlygomis parabolinio skrydžio metu

Digit robotas demonstruoja puikią pusiausvyrą


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *