Neutron – daugkartinis Rocket Lab startūnas

Neutron LaunchVehicle

JAV bendrovė Rocket Lab pristatė startūną Neutron. Tai naujos kartos daugkartinis startūnas, ateityje pakeisiantis Electron startūną.Neutron LaunchVehicle

Neutron startūnas gebės į žemą Žemės orbitą (LEO) iškelti ~ 8 tonas krovinių

Bendrovės Rocket Lab startūnas Electron nuo 2017 metais atlikto pirmojo lėkio iki 2022 gruodžio 8 dienos kilo 22 kartus, iškėlė 107 satus. Deja, patyrė 3 nesėkmes. Dviejų pakopų Electron žibalo skysto deguonies (RP-1/LOX) kuro komponentus naudojančiais varytuvais, į LEO gali iškelti 300 kg krovinį už 7.5 mln USD. Dalis Electron įrangos buvo iš anglies pluošto.

Ketinama 40 m aukščio ir 7 m skersmens Neutron korpusą gaminti 3D būdu iš anglies pluošto, o aerodinaminio gaubto skersmuo bus 5 metrai. Vienkartinio paleidimo atveju startūnas į LEO kels iki 15 tonų krovinių. Daugkartinis startūnas į orbitą kels iki 8 tonų krovinius. Pirmą kartą į kosmosą Neutron turėtų kilti 2024 metais iš Wallops salos (Virdžinijos valstija, JAV) kosmodromo.

Neutron HungryHippoFairing

7 m skersmens daugkartinis aerodinaminis gaubtas pavadintas alkanu Hippo

Pirmojoje Neutron pakopoje turėtų būti 7 Archimedes varytuvai, jų stūma 5960 kN, antrosios pakopos vieno Archimedes varytuvo stūma siektų 1110 kN. Naudojama kuro komponentų pora yra metanas skystas deguonis (methalox kuro komponentai). Dar vienas Neutron ypatumas yra daugkartinis, lyg tulpės žiedas, aerodinaminis gaubtas, kartu su pirmaja pakopa grįžtantis į starto vietą. Aerodinaminius gaubtus pakartotinai naudoja tik SpaceX, gaudydama juos nuo 2016 metų vidurio laivais Go Ms Tree ir Go Ms Chief.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *