SaxaVord kosmodromo perspektyvos

Saxavord virselis RFA-Spaceport

SaxaVord kosmodromo perspektyvos ir pirmasis „Rocket Factory Augsburg AG” (RFA) raketos paleidimas 2023 metų pabaigoje.

Saxavord RFA-Spaceport

SaxaVord Spaceport gali tapti vienu iš nedaugelio Europos vietų lėkiams į kosmosą

„Rocket Factory Augsburg AG“ (RFA) ir „SaxaVord Spaceport“ paskelbė apie savo paleidimo operacijų partnerystę. Dėl partnerystės RFA turės išskirtinę prieigą prie Launch Pad Fredo kosmodromo. Pirmasis bendrovės RFA ONE sistemos paleidimas planuojamas 2023 m. pabaigoje ir įvyks iš šiauriausio Jungtinės Karalystės taško.

Komercinis Šetlando kosminis uostas yra idealioje vietoje, kad RFA galėtų kelti krovinius į poliarines ir Saulės sinchronines orbitas. Esama logistika ir infrastruktūra, pasirengimas paleisti, greitas diegimas bei suderinimo mentalitetas buvo RFA pagrindiniai veiksniai nulėmę partnerystę su SaxaVord. Vykdydama daugiametę partnerystę, apimančia didžiules investicijas, RFA užsitikrina pirmojo skrydžio paleidimo vietą, o paslaugas teiktų individualiai ir lanksčiai pagal klientų poreikius.

Starto aikštelės ir infrastruktūros statybos bus baigtos iki 2022 m. pabaigos. Gali būti, jog RFA Saxavord kosmodromas bus pirmasis raketui paleidimui Jungtinėje Karalystėje ir žemyninėje Europoje. Europoje yra dvi starto aikštelės lėkiams į kosmosą: Kiruna (Esrange) Švedijoje ir Andoja (Andøya Space Center) Norvegijoje. Ateityje galimi ir orbitiniai paleidimai, o taip pat RFA raketos ONE bandymai bei kvalifikaciniai lėkiai. Šie bandymai turėtų prasidėti 2023 m. viduryje, o pirmasis paleidimas numatomas į 500 km aukščio sinchroninę Saulės orbitą.

SaxaVord Spaceport generalinis direktorius Frank Strang sakė: „Mes palaikysime RFA per visą paleidimo ciklą: pradedant bandymais, patikrinimais, degalų papildymu bei sauga, oro sąlygų duomenų teikimu ir prieiga prie mūsų antžeminių stočių tinklo duomenų surinkimui ir paskirstymui”.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *