Greitaeigis Kizuna ir Japonija

Japonija H-IIA Kizuna satellite 2020 february 23

Kizuna – Japonija išlėkdino interneto palydovą 2020 žiemą

2020 vasario 23 JaponijaTanegashima Kosminio Centro kosmodromo, raketa H-IIA iškėlė plačiajuosčio (greitaeigio) interneto palydovą.

Kizuna, Japonija

Palydovo Kizuna (kaklaraištis) konstrukcija

Naujos kartos palydovas (matmenys 2x3x8 m), interneto prieigą pasiūlys Japonijos pakraščiams ir aplinkinėms valstybėms. Prisijungimui prie interneto būtina 0.45 m antena. Ji užtikrins 155 Mbit/s ir 6 Mbit/ interneto srautus. Norint spartesnio interneto, 1,2 Gbit/s, būtina 5 metrų lekštė. Tiesa, tokia interneto greitaveika bus pasiūlyta didelėms kompanijoms. 2 700 kg masės palydovas iškeltas į 36 000 km geostacionarinę orbitą. 21.5 m ilgio Saulės baterijų panelės užtikrins palydovui reikalingą 5.2 kW elektros galią.

2018 vasaryje Japonija, jos Kosmoso Agentūra JAXA buvo iškėlusi panašų interneto palydovą Kizuna. Tai buvo technologijų demonstarvimo palydovas (Wideband InterNetworking engineering test and Demonstration Satellite – WINDS). Per 14 parų buvo mėginta sutvarkyti ryšio su palydovu problemas. To padaryti nepavyko ir Kizuna, turėjęs užtikrinti 3.2 Gbit/s interneto greitaveiką, buvo pripažintas prarastu.

Apie įvairius kosminio interento projektus esamą rašę kelis kartus: „Kosmoso interneto naujienos„; „Starlink atneš internetą iš kosmoso„; „Internetas apie Žemę„; „Starlink palydovai„.

Japonijos kosminė agentūra JAXA sukonstravo krovininį erdvėlaivį H-II Transfer Vehicle – HTV. Kartais dar vadinamas Kounotori – baltas gandras. Nuo 2008 į TKS paleisti 7 gandrai. Vienas HTV nugabena į TKS 6000 – 6200 kg įvairių krovinių, tačiau panašiai kaip Progress ar Tianshou, sudega atmosferoje be šiukšlių iš TKS.

Japonija 2017-2018 metais į orbitą iškėlė 4 navigacinius palydovus Michibiki (Rodantys kelią) ir sukūrė regioninę pozicionavimo sistemą QZSS (Quazi-Zenith Satellite System), skirtą Azijos Ramiojo vandenyno regionų klientams. QZSS valdo JAXA. Galima panaršyti po įrenginių, suderinamu su QZSS, sąrašą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *