TKS mokslinės veiklos konferencija

mokslines ISS

Mokslinės veiklos konferencijos vyksta dažnai, tačiau ši, skirta žmonijos orbitinės stoties veiklos dvidešimtmečiui yra išskirtinė

mokslines ISS

Mokslinės veiklos konferencijos logo

Liepos 25-28 dienomis Vašingtone vyksta svarbus astronautikai renginys „ISS Research and Development Conference“. Beje, Tarptautinės Kosminės Stoties tyrimų ir plėtros konferencija vyksta jau šeštą kartą, o pirmoji buvo surengta 2017 metais. 1-ją dieną dalyvius sveikins TKS nacionalinės laboratorijos vadovas Ray Lugo, TKS programų vedėjas Joel Montalbano, Boeing viceprezidentas John Mulholland ir kiti, iš kosmoso kalbės astronautai dr J. Watkins bei K. Lindgren. Visą dalyvių, kalbėtojų ir t.t. sąrašą galite peržiūrėti.

Apie TKS 20 metų tyrimus praneš NASA mokslininkai dr K. Costello, dr K. Calvin, dr M. Roberts savo temose „Fizikos mokslas ir medžiagų kūrimas“, „Naujoviški sprendimai“, „Biologija ir medicina“. Bendradarbiavimą su JAV nacionaliniu mokslo fondu nagrinės S. George, dr T. Chang, dr Ngan Huang.

2-ją dieną apie NASA vadovavimą pasakos V. Wyche (Johnson Center), R. Cabana ir K. Lueders. TKS tyrimų komercinę ateitį gvildens R. Prouty, Ch. Maender, dr A. Wilson iš Nanoracks bendrovės, dr J. Kavandi iš Sierra Space bendrovės, R.Mastracchio iš Northtrop Grumman kompanijos. Apie investicijas į kosmosą kalbės C.Christensen iš BryceTech bendrovės, T. Gillespie iš In-Q-Tel bendrovės, dr M. Haverty iš Seraphim Fund kompanijos, L. Stein iš Prime Movers Lab kompanijos, P. Ingle iš Morgan Stanley bendrovės.

3-ją dieną diskutuos klimato tyrėjai dr K. St. Germain, dr R. O. Dubayah, A. Chatterjee, S. Hook; tarptautinės partnerystės tema pasisakys astronautai L. Parmitano, H. Akihiko; korporacinio tvarumo su TKS – Ch. Kretz (ISS Nat Lab), T. Cline (Prockter & Gamble), C. Hancy (Estac Lander); o įkvėpimo per STEM – M. Kereke, dr Q. Brown, astronautas V. Glover, dr A. Dainis, T. Tagami.

Lietuvoje tuo metu

Gi Lietuvos Monetų Namai heliocentrinei teorijai įamžinti siūlo rutulinę o56,7 mm 1 kg sidabro (999/1000) monetą „Mikalojus Kopernikas“. Averse M.Kopernikas laiko rankoje sferą, reverse – karalienės Elžbietos II portretas. Monetą gamina Solomon Isl benrovę.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *