dearMoon komanda

dearMoon A

dearMoon komanda pristatyta: ją sudaro Yusaku Maezawa ir 8 komandos nariai

dearMoon A

Yusaku Maezawa ir aštuoni įgulos nariai bei du atsarginia nariai. Nuotraukas iš dearMoon projekto

Apie dearMoon projektą esamę rašę tekstuose „SpaceX ir Mėnulio turistas„bei „Kosmoso turizmas 2021„. Misija #dearMoon numatyta 2023, o jos iniciatorius Japonijos milijardieriaus Yusaku Maezawa ketina savaitės skrydžiui apie Mėnulį pasikviesti 6 ar 8 asmenis. „Tai bus dailininkai, fotografai, dizaineriai, architektai. Jie galės perteikti potyrius ir juos įkūnyti savo darbuose. Jei tokie žmonės, kaip Michael Jackson, Coco Chanel ar Pablo Picasso būtų turėję tokias galimybes…“

Gruodžio 13 dearMoon svetainėje paskelbta informacija apie aštuonis komandos narius. Japonų milijardierius, internetinės mados pardavėjas Yusaku Maezawa, jau anksčiau buvo įsigijęs visas vietas bendrovės SpaceX erdvėlaivyje Starship, išsirinko aštuonis įgulos narius, kurie lydės jį į meninę, pirmą kartą rengiamą, misiją. Remiantis planais, pirmoji civilinė, į menininkus orientuota, vienos savaitės trukmės misija dearMoon kitais metais lėks aplink Mėnulį. Lėkis numatytas erdvėlaiviu Starship. Tačiau Starship kol kas yra tik bandomas.

8 misijos dearMoon nariai yra” DJ Steve Aoki; YouTube kanalo Everyday Astronaut kūrėjas Timas Dodd; menininkas ir choreografas Yemi A.D.; fotografai Karim Iliya ir Rhiannon Adam; filmų kūrėjas Brendan Hall; aktorius Dev Joshi; Pietų Korėjos reperis TOP. Y. Maezawa taip pat pasirinko du atsarginiu komandos narius: šokėją Miyu ir snieglentininkę Kaitlyn Farrington.

dearMoon projektas buvo paskelbtas 2018 metais. 2021 metais buvo paskelbtas aštuonių įgulos narių kvietimas. Verslininkas Y. Maezawa, 2021 metais gruodį skridęs į Tarptautinę Kosminę Stotį, apmoka visą aštuonių misijos narių lėkį. Erdvėlaivis Starship planuoja nuskraidinti NASA astronautus į Mėnulį. Pirmasis Žemės kosmoso turistas, milijardierius Dennis Tito taip pat nusipirko vietą sau ir  žmonai.

Space Adventure turizmas

Kosminis turizmas prasidėjo, kuomet bendrovė Space Adventure 2001 metais į Tarptautinę Kosminę Stotį (TKS) išskraidino pirmąjį astronautą Dennis A. Tito. Iki 2010 metų suorganizuoti 8 lėkiai. 7 kosmoso turistai į TKS buvo skraidinami Rusijos erdvėlaiviu Sojuz. Skrydis kainavo nuo 20 iki 40 mln USD, trukmė nuo 7 iki 14 parų.

JAV verslininkas Dennis Tito, 2001 balandis, 7 parų skrydis, buvo pirmasis kosmoso turistas; Pietų Afrikos Respublikos verslininkas Mark Shuttleworth – 2002 balandis, 8 paros; JAV verslininkas mokslininkas ir inžinierius Gregory Olsen – 2005 spalis, 9 paros; iš Irano kilusi JAV verslininkė Anousheh Ansari – 2006 rugsėjis, 12 parų, (skrydžių kainos – 20 mln. USD); JAV kompiuterinių programų inžinierius Charles Simonyi skrido du kartus – 2007 balandį, 14 parų ir 2009 kovą, 11 parų, abiejų lėkių kaina 60 mln. USD; JAV vaizdo žaidimų verslininkas Richard Garriott 2008 spalis, 12 parų, skrydžio kaina 30 mln USD; kanadietis Guy Laliberté, vienas iš cirko Cirque du Soleil įkūrėjų, 2009 rugsėjis, 11 parų, kaina 35 mln USD.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *