TKS įpėdinei paskirtas finansavimas

TKS end of october 2021

TKS įpėdinei, privačiai orbitinei kosminei stočiai, paskirtas finansavimas. Gruodžio 2 NASA paskyrė 415 mln USD būsimos privačios kosminės stoties, kuri taps tiesiogine Tarptautinės Kosminės Stoties įpėdine, projektavimui.

TKS

Bendrovė Northrop Grumman kosminės stoties projektavimui naudoja skrydžiuose patikrintus elementus ir kuria išplėstų galimybių bazinį modulį

Pinigai buvo paskirti kompanijoms Blue Origin (130 mln USD), Nanoracks (160 mln USD) ir Northrop Grumman (125.6 mln USD). Šie finansiniai susitarimai yra JAV kosmoso agentūros pastangų dalis kuriant „tvirtą, Amerikos vadovaujamą komercinę ekonomiką žemoje Žemės orbitoje“ (Low Earth orbit – LEO), sakė NASA. Taip siekiama išlaikyti „nepertraukiamą JAV buvimą žemoje Žemės orbitoje, perkeliant veiklą iš Tarptautinės Kosminės Stoties (TKS) į kitas orbitines stotis“.

Apdovanojimai yra dviejų etapų pirmasis žingsnis, siekiant užtikrinti sklandų veiklos perėjimą iš TKS į privačias komercines orbitines stotis. Pirmajame etape privatus ​​pramonės sektorius, bendradarbiaudamas su NASA, suformuluos ir suprojektuos komercines žemos Žemės orbitos kosmines stotis. Jos atitiks potencialius vyriausybės ir privataus sektoriaus poreikiams. Pirmasis etapas turėtų tęstis iki 2025 m.

astronautika.lt primena: apie bendrovės Nanoracks orbitinę kosminę stotį Starlab rašėmė anksčiau tekste „Starlab kosminė stotis”. Northrop Grumman orbitinės stoties bazinis modulis bus kuriamas remiantis krovininio erdvėlaivio Cygnus, 16 kartų sėkmingai skraidinusio krovinius į TKS, patirtimi. Modulis bus naudojamas įskaitant mokslui, turizmui, pramoniniams eksperimentams bei ir infrastruktūros kūrimui.

Vienintelė kompanija Blue Origin kol kas neturi orbitinių lėkių patirties ir užsiima turistiniais suborbitiniais skrydžiais. Apie Blue Origin orbitinės stoties projektą rašėmė tekste „Orbital Reef – orbitinė stotis„. Būtent šios bendrovės pastangos gauti dalį Artemis programos finansavimo, buvo viena iš priežasčių programos vėlavimui. NASA atidėjo pirmosios moters lėkį į Mėnulį 2025 metams.

Apie bendrovės Axiom kuriamą orbitinę stotį rašemė anksčiau tekste”Axiom kosminė stotis„.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *