Naujokai turistai ir sutiktuvės TKS

Turistai iss_on_orbit_status_report 8th December

Turistai Rusijose erdvėlaiviu Sojuz MS-20 į Tarptautinę Kosminę Stotį atskrido pirmą kartą nuo 2009 metų, jei atmesime kosmoso turizmui ir kinui skirtą Sojuz MS-19 misiją.

Du kosminiai turistai iš Japonijos Yusaku Maezawa ir Yozo Hirano 2021 gruodžio 8 dieną startavo iš Baikonuro erdvėlaiviu Sojuz su daina „Trava u doma“ japoniškai ir po 4 apsukų per 6 val. švartavosi vadovaujant kosmonautui A. Misurkin į Poisk modulį TKS. Po dviejų valandų buvo atvertas Sojuz MS-20 liukas ir atvykėlius pasitiko TKS ekipažas. Japonai planuoja vykdyti ir savą eksperimentą – tapybą bei akvarelinių dažų ruošą nesvarumo sąlygomis.

Turistai iss_on_orbit_status_report 8th December

Skrydžio dalyviai Yozo Hirano, Aleksandras Misurkin ir Yusaku Maezawa puikiai nusiteikę

Misijos Sojuz MS-20 vadas kosmonautas Aleksandr Misurkin (gimęs 1977) dalyvavo TKS-36 ir -54 misijose (334 parų bei 4 EVA 28 val), 40 eksperimentų, pvz „Matrioška-R“ (radiacijos matavimas ir tyrimas), „Seiner“ (žuvininkystės paieškos su Rosrybolovstvo laivais). 1999-2006 metais – Rusijos karo lakūnas ir akvanautas, papulkininkis, 2008-ais su astronaute K. Coleman treniravosi Sevastopolio vandenyse, 2014-ais – Sardinijos olose. Turi žmoną, dukrą ir sūnų.

Yusaku Maezawa (gimęs 1975) – verslininkas milijardierius ($3,6 mlrd) ir muzikantas, 1993-95 gyveno ir koncertavo JAV, 1998 įsteigė Start Today garso įrašų (vėliau ir drabužių) įmonę, 2012-ais – jaunų menininkų paramos fondą Contemporary Art Foundation, 2017-ais Prancūzijoje pelnė Officier de lordre des Arts et des Lettres titulą, Sotby aukcione pirko paveikslą už rekordinę 110 mln USD kainą. 2023 lėks 6 paras Starship erdvėlaiviu ir apsuks Mėnulį.

Yozo Hirano (gimęs 1985) – Space Today Inc kino prodiuseris (baigė Kioto universitetą) ir Muezawa asistentas, dirbęs Daiki Ataka Engineering bei ZOZO vadybininku.

Lėkio kaina ir darbai TKS

Atvykėlius sutiko 66 TKS ekspedicijos nariai K. Barron ir T. Marshburn (praėjusią savaitę EVA 6 val 32 min taisę TKS anteną), M. Maurer, R. Chari, M. Vande Hei, A. Škaplerov bei P. Dubrov. Tarptautinėje Kosminėje Stotyje turistai praleis dvylika parų ir gruodžio 19 kartu su kosmonautu Aleksandr Misurkin nusileis Kazachstano stepėje. Už dvi vietas Sojuz MS-20 misijoje Japonijos verslininkas Yusaku Maezawa sumokėjo 88 mln USD. Palyginimui: 4 asmenų 10 parų skrydžio kaina į TKS siektų beveik 47 mln USD (NASA duomenys), o pasibaigusios Inspiration4 misijos kaina buvo apie 200 mln USD.

Laukia įvairiausi darbai:
CIMON (Crew Interactive Mobile companioN) – dirbtinio intelekto pagalbininkas astronautinėje kasdienybėje ir astrobitės Astrobee Free Flyer su RFID (Radio Frequency Identification) belaidžiais ryšiais;
ELF (Electro-static Levitation Furnace) – lydymas levitacinėje krosnelėje;
4BCO2 (Four Bed CO2 Scrubber) – 4-ių sugerties elementų CO2 šalintuvas bei EVA Mobility Unit (EMU) skafandrų apsaugai nuo sistemų taršos.

Neseniai TKS kūrę filmą „Iššūkis“ naujokai J. Peresild bei K. Šipenko rugsėjį karantinavosi ir pripažino per 12 parų nespėję suprasti kosmoso, nors filmavimas ir O. Novickio gimtadienio šventė buvo unikalūs.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *