Crew Dragon erdvėlaiviai

CrewDragon 2022-03-30

Crew Dragon V2 erdvėlaivių yra keturi, jų gamyba yra sustabdyta iki papildomų erdvėlaivių poreikio atsiradimo.

Dragon V2

Crew-Dragon-Cargo-Dragon-CRS-21-Demo-2-SpaceX-NASA

Bendrovė SpaceX stabdo naujų Dragon erdvėlaivių, skirtų pilotuojamoms misijoms,gamybą

“SpaceX bendrovė užbaigė ketvirtojo erdvėlaivio surinkimą ir tęsia komponentų atnaujinimams gamybą”, – sakė bendrovės prezidentė Gwynne Shotwell. Ji pridūrė, kad „SpaceX“ išsaugos galimybę statyti papildomus laivus, jei iškils poreikis ateityje.

Kiekvienas Dragon V2 laivas yra sertifikuotas 5 misijoms, po lėkio laivai aptarnaujami ir remontuojami Floridoje esančiose SpaceX patalpose, kurias bendrovė vadina „Dragonland“. „Erdvėlaivį naudojant trečią, ketvirtą ar penktą lėkiams, kyla problemų dėl kai kurių komponentų. SpaceX tikrai puikiai sugeba greitai nustatyti šias problemas (tualeto bėdos Crew 2 misijos metu) ir imtis veiksmų jas greitai išspręsti“, – sakė buvęs NASA astronautas ir SpaceX kosminių skrydžių konsultantas Garrett Reisman.

“Mūsų tikslas yra naudoti lėktuvų skrydžių modelį, kad galėtumėte iškart po erdvėlaivio nusileidimo, jį tiesiog papildyti degalais ir vėl paruošti skrydžiui. Starship, kai pasieks tikslus, už prieinamą kainą galės pakeisti viską, ką gali padaryti raketos Falcon 9, Falcon Heavy ir Crew Dragon erdvėlaivai“, – pridūrė G. Reisman.

Dragon erdvėlaiviai

Bendrovės SpaceX 2022 pavasarį turimi pilotuojami Dragon erdvėlaiviai: C206 Endeavour – DM-2, Crew-2, numatyta Axiom 1 misija 2022 balandyje; C207 Resilience – Crew-1, Inspiration 4; C210 Endurance – Crew-3 (misijoje nuo 2021 rudens); C212 Freedom – naujas, 2022 balandžio pabaigoje numatyta Crew-4 misija. Erdvėlaivio C205, 2020 sausio 18 dieną dalyvavusio Crew Dragon skrydžio nutraukimo bandyme (In-Flight Abort Test) pagal NASA IFA programą, likimas neatskleidžiams. SpaceX yra pagaminęs dar kelis erdvėlaivius: nebenaudojami prototipai C201 ir C202, o C203 naudojamas testavimui Žemėje. C204 po 6 parų lėkio kosmose, buvo sunaikintas per testą Žemėje.

Bendrovė gali turėti 5–6 Crew Dragon erdvėlaivus, o kiekvieno resursas yra ne daugiau kaip 5 misijos. 2022 kovo pabaigoje jau įvykdytos 4 misijos, vienas erdvėlaivis yra orbitoje, ruošiami du erdvėlaiviai į misijas (Axiom-1 ir Crew 4) balandžio mėnesį. Yra suplanuotos 10 misijų (be Ax-1 ir Crew-4): 5 NASA misijos, 3 Axiom misijos, dvi Polaris Dawn misijos. SpaceX, pagal NASA sutartį, į Tarptautinę Kosminę Stotį ir atgal į Žemę skraidina keturių astronautų ekipažą už ~255 mln USD.


Komentarai apie “Crew Dragon erdvėlaiviai”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.